Ako ti je Rakúsko? tieseň..., tieseň?

 
Ak nie, malo by byť, a to z dôvodu výsledku prezidentských volieb. Ten neunikol pozornosti mnohých blogerov, ktorí napospol kapusta Hoferová tesné prehry a Pyrrhovo víťazstvo Van der Bellena. A ani pre mňa to nebola pozitívna správa.
Pre mňa je smutnou správou úspech Norberta Hofer. Áno, je to úspech, pretože za ním stoja vzhľadom na "menej disciplinovanú" voličskú základňu viac ako polovica Rakúšanov. Tesné formálne víťazstvo Van der Bellena mi potom nepríde o nič veselšie. Keby však takýto výsledok bol v podobnej voľbe u nás, povedal by som, že náš národ dostáva rozum. Mohlo by sa analogicky konštatovať, že ho Rakúsko stráca, ale to by bolo veľa zjednodušujúce. Populistická hnutia sú na vzostupe, ako aj jednotliví politici takéto praktiky prevádzkujúce a politológovia si nad tým márne lámu hlavy, pretože sa už celkom stierajú rozdiely pravicové a ľavicové a všetko rieši akási absurdné otázka: "Si s utečencami alebo proti nim?" Ako by snáď na túto otázku, okrem vyšinutých jedincov na oboch okrajoch spektra, niekto dokázal jednoducho odpovedať. Ako mantru opakujeme: je kríza. Krízové ​​situácie, a to ďaleko krizovější, však stíhajú svet, čo je svetom, a napriek tomu v moderných dejinách sa v týchto situáciách ľudia uchyľovali väčšinou nakoniec k pragmatickým osobnostiam a nie ku žvanilům, dobre veda, ako to nakoniec dopadlo, ak niekde urobili opak.
 
Ale európska civilizácia už sedemdesiat rokov žiadnu skutočnú krízu nezažila a ľudia zabúdajú. Neviem, či je to ten pravý dôvod, ale nič iné ma nenapadá. Blahobytná a rozmaznaná Európa mení ideály za pokoj, plná brucha a benefity. Žiadne "pot, slzy a krv - a vaše deti sa budú mať dobre", ale "kľud, pokoj, žiadne rušivé elementy a žiadne zľavy zo standardu- teraz ani inokedy". Našťastie aj u časti nespokojných alebo o "svoje isté" sa Bojic občanov zatiaľ existuje nejaký princíp záchrannej brzdy: predsa si nezvolíme toho šaša (alebo ... ako nazvať samičku od šaša?), Čo sa vezie na vlne našej nespokojnosti a našich obáv. Ukázalo sa to vo Francúzsku, teraz v Rakúsku a dúfajme, že sa to cez iné európske štáty, kde budú nejaké voľby prebiehať, prenesie aj začas k nám.

Gzoznam.sk, prehľadný, triedený a kontrolovaný katalóg firiem a živnostníkov. Katalóg plný funkcií a prekvapení. Register firiem, ktorý sa neustále zlepšuje.

Prihláste sa na odber newsletteru.

Odporúčané firmy

Losstav

K základom spokojného bývania ...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy ...

Overené zákazníkmi

Nábytok Rosina

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Stavebná firma Scandi Haus SK

Scandi Haus SK s.r.o. je poprednou spolo...