Párty strana Sieť

Strana Sieť, to je Procházka. Je to jeho dieťa a už teraz je viac ako isté, že svojho rodiča neprežije.

Možno to mohlo byť všetko inak, keby v prezidentských voľbách nekandidoval Kňažko, možno by sa v druhom kole ocitol Procházka a stal by sa prezidentom. Ale to všetko je len "možno" a je potrebné povedať, že našťastie sa nič také nestalo. Lebo mať za prezidenta človeka, ktorý neustále mení svoje názory a zavádza občanov tejto krajiny, jeho slovo nemá žiadnu váhu, to nie je hodné prezidenta.

Procházka sa javil ako nádejný právnik, potom ako nádejná persóna v KDH, nádejný gazda, ale nakoniec je z neho len potencionálny "loser". Zdalo by sa, že Sieť splnila očakávania, nová strana sa hneď dostane do vlády, super. Priznám sa, že som neveril, keď mi jeden známy ešte v lete v roku 2015 povedal, že Sieť už je dohodnutá na vláde so Smerom a to všetko je len hra pre ľudí. Myslel som, že keď sa niekto tak stavia do role vodcu - gazdu pravice, tak je hlavným protivníkom Fica. To častokrát aj Procházka o sebe tvrdil. Ale teraz, po zostavení vlády, sa mi to nezdá až taký úlet. A môj známy mal pravdu. Len Procházka už od začiatku zavádzal a vlastne klamal. Najprv chcel pracovať v KDH a presadiť tam svoj program Alfa. Keď nebolo jeho ego ukojené, opustil KDH a začal poškuľovať po prezidentskom úrade. Zdalo sa, že Ficovi sa rodí nový, silný protivník. Ale to ešte nikto netušil, že prezidentské voľby boli Procházkovým vrcholom politickej kariéry. Odvtedy to už išlo dole vodou. Veď len nedávno vyšlo najavo, že pred druhým kolom prezidentských volieb rokoval s Ficom a žiadal od neho, aby ho označil za lídra pravice a on nepodporí Kisku. Ako Judáš. Fuj hnus, ako sa mohol potom neustále postaviť pred kamery a tvrdiť, že ide vymeniť Fica. Po prezidentských voľbách sa dušoval, že nebude zakladať novú stranu, ale jeho ego to muselo mať. A tak tu máme Sieť, stranu s pochybným financovaním a pochybným predsedom.

To, čo odhalil Matovič o financovaní prezidentskej kampane Procházku, sa teraz javí úplne inak. Je to presne štýl predsedu strany Sieť. Kvôli moci a snahe byť pri koryte sa spojiť aj s čertom. Deň po voľbách rokuje na úrade vlády a on si ešte dovolí tvrdiť, že mu išlo o pravicovú vládu. Procházka je bez chrbtovej kosti a teraz bez ohľadu na to, či bude lepšia Ficova vláda alebo by bola lepšia Sulíkova vláda. Smer si jednoducho Procházku kúpil, kúpili si ho jeho sponzori, ktorí museli byť stoj čo stoj pri koryte. Hrnčiar zrazu získal pre Martin peniaze od štátu, hoci ten istý Fico to ešte pred pár mesiacmi rázne odmietal. Koľko ďalších obchodov sa ešte vynorí?

Sieť je jednorázovka ako bola niekedy Ruskova strana a jediné, čo si o nej budú ľudia pamätať, bude to, že poslúžila Ficovi, aby vytvoril aj po tretíkrát vládu. A Procházka, to bola len chvíľková epizódka v slovenskej politike, chvíľková nádej, ktorá sa pochovala sama svojím schizofrénickým postojom.

Autor: Tomáš Bosák

Gzoznam.sk, prehľadný, triedený a kontrolovaný katalóg firiem a živnostníkov. Katalóg plný funkcií a prekvapení. Register firiem, ktorý sa neustále zlepšuje.

Prihláste sa na odber newsletteru.

Odporúčané firmy

Losstav

K základom spokojného bývania ...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy ...

Overené zákazníkmi

Nábytok Rosina

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Stavebná firma Scandi Haus SK

Scandi Haus SK s.r.o. je poprednou spolo...