Boj o čitateľa - Holdenov svet

Mladý človek, ktorý neprečítal doposiaľ ani 4 knihy, odmieta čítať všetko rozsiahlejšie ako pár strán, vzdoruje akýmkoľvek blogom, dlhším komentárom, preskakuje v článkoch širšie odstavce, dokonca ho odrádzajú dlhšie vety aj pri kreslených vtipoch. Toto je mladý človek a jeho utrpenie, lebo skutočne, on čítaním trpí.

Mladý človek, ktorý neprečítal doposiaľ ani 4 knihy, odmieta čítať všetko rozsiahlejšie ako pár strán, vzdoruje akýmkoľvek blogom, dlhším komentárom, preskakuje v článkoch širšie odstavce, dokonca ho odrádzajú dlhšie vety aj pri kreslených vtipoch. Toto je mladý človek a jeho utrpenie, lebo skutočne, on čítaním trpí.

A vy stále chcete využiť svoj talent a stvoriť niečo pre takúto generáciu? Musíte sa jej prispôsobovať, musíte ju chápať, musíte byť optimista a musíte to celé brať ako výzvu.

Istý druh pohodlnosti však nespôsobuje len odmietanie čítania, ale mohol by zapríčiniť, že by sa vám nechcelo púšťať ani do písania. Nehľadiac na to, či by ste vedeli alebo nevedeli aké publikum tu pre vaše snahy je.

Realizovať čokoľvek popri vysokej škole, práci, lenivému publiku a spraviť si hromadu, dovtedy neexistujúcich, problémov a starostí? Zadarmo a na úkor voľného času či spánku? Ak sa na niečo podobné dáte, vaša vlastná pohodlnosť musí byť veľmi submisívna...

Vždy, keď tvorivosť prekoná pohodlnosť, zožne uznanie. A právom. Keď jeden človek a príbeh spoja skupinu študentov len preto, aby vytvorili niečo naviac aj napriek pohodlnosťou zaťaženej generácii, zaslúži si to uznanie a pozornosť, lebo toto vôbec nie je samozrejmosť. Holdenov svet nie je samozrejmosť.

A čím okrem samozrejmosti Holdenov svet nie je, alebo lepšie, čím vlastne je ? Je to svet obsahujúci príbeh, ktorého autorstvo prisudzujeme mladému študentovi žurnalistiky Petrovi Nagyovi. Samotný príbeh sa točí okolo hlavného hrdinu s menom Holden, ktorý sa na začiatku príbehu stretne s neznámou kráskou, do ktorej sa zamiluje. Ale ona má s Holdenom trochu iné plány. O neznámej kráske sa postupne čitateľ čo-to dozvie, dokonca sa na verejnosť dostane aj jej meno. Príbeh sa môže začať rozvíjať, postáv pribúdať a všetko vtipne prepletať. Ale to musí čitateľ zistiť až sám. Holdenov svet po častiach vychádza od začiatku októbra a všetko ešte len čaká na svoje odtajnenie.

Ale na toto by nebolo nutné zostaviť celý tím ľudí. Holdenov svet je originálny aj tým, ako ho pred vás naservírujú. Najskôr vás naň môže upozorniť krátky hraný film, ktorý vás zavedie na domovskú stránku. Pre pohodlného čitateľa by bolo síce krásne len si púšťať časti ako film, ale tak to nefunguje. Tu si treba nasadiť okuliare a pustiť sa aspoň trochu do čítania. Veru len trochu, lebo každá kapitola okrem fotografie hercov, ktorí stotožňujú svoje postavy, obsahuje len krátky text.

Spomenuli sme už príbeh, film, webstránku a fotografie. Pridajme blog a fanstránku na facebooku dostaneme predstavu, na čo je potrebné mať celý tím ľudí. Samozrejme najviac práce je s fotením, písaním a prípadným natáčaním. Ako nám aj sám blog povie, nejaké ďalšie krátke filmy, okrem úvodných kapitol backstage videa, ešte pribudnú. S tým všetkým je veľa práce a voľného času autora, grafikov, programátorov, fotografov, kameramanov, hercov a mnohých ďalších.

To však pohodlného čitateľa trápiť nemusí, dôležitý je výsledok. Každý si ho môže bez obmedzení prečítať a pozrieť na stránke holdenovsvet.sk. Oddychový príbeh pre všetkých mladých ľudí duchom i telom vás tu privíta a pohltí svojimi myšlienkami, humorom a jemnou dávkou recesie. Ľudia, ktorí sa odvážili prirovnávať zaradili Holdenov svet k dielam od Maxima E. Matkina. Aj to je fakt, ktorý môže mladú generáciu povzbudiť do čítania, ale prvý rozdiel je viac ako zreteľný, Holdenov svet píše a skladá skutočne muž.

autor: Nikoleta Kováčová
fotografie:
Holdenov Svet

Gzoznam.sk, prehľadný, triedený a kontrolovaný katalóg firiem a živnostníkov. Katalóg plný funkcií a prekvapení. Register firiem, ktorý sa neustále zlepšuje.

Prihláste sa na odber newsletteru.

Odporúčané firmy

Losstav

K základom spokojného bývania ...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy ...

Overené zákazníkmi

Nábytok Rosina

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Stavebná firma Scandi Haus SK

Scandi Haus SK s.r.o. je poprednou spolo...